Објави по категорија: Совети

Како да го спречите мачкиното гребање по софата?

Мислевте дека миленикот и мебелот може мирно да коегзистираат во вашиот дом? Одлична желба, но вашето милениче веројатно не го дели вашиот светоглед. А тоа може да предизвика големи проблеми, колку за миленикот, толку и за мебелот. Доколку имате маче, свесни сте дека може да ви го изгреба мебелот. Убавите нови столови и квалитетниот тросед […]

Како да го уредите домот без да го пречекорите буџетот?

Ако сте подготвени да го преуредите домот но немате неограничен буџет, нема потреба да очајувате. Некогаш во животот, подобро е да ги искористите заштедените пари за некој настан, одмор, или подарок за себе или за саканите кои долго време го планирате. Или, со оглед сегашната економија, можеби не сте толку расположени за трошење пари по уредување.  […]

Што сè мора да има вашата кујна?

Кујната е срцето на секој дом. Затоа, кога ја дизајнирате или реновирате вашата кујна, од исклучителна важност е да размислите како ќе биде најпрактична и најфункционална.  Во кујната секојдневно се одвива магија – готвење нови рецепти и комбинирање прекрасни вкусови. Од таа причина, треба да имате опремен простор што ќе ви го олесни животот.  Овде, ќе ги […]

3 трендови за крај на годината

Дојде и крајот на 2023 година. Но, пред да се впуштиме во 2024, корисно би било да погледнеме кои се моменталните трендови во внатрешниот дизајн и што најмногу очекуваме да видиме во годината што следува. Од година во година, трендовите во внатрешниот дизајн се менуваат. Но, постојат и такви кои успеале да победат во трката со […]

4 начини да го освежите домот без нова гарнитура

Како што наближува зимата, сѐ повеќе се истакнува монотонијата, како надвор, така и во домот. Иако ова е резултат на надворешните температури и сивото небо, на ваквото расположение не му е место во вашето засолниште. Затоа, многумина од нас се одлучуваат на драстични чекори во борбата против сивилото – целосна реновација на домот. Во некои […]

Што ѝ треба на секоја детска соба?

Детската соба не е само обичен простор.  Таа е извор на имагинација, магија и развој на вашето дете. Таа го претставува првото засолниште на вашето дете и овозможува простор за играње, учење и растење.  Секој родител се стреми да изгради опкружување кое помага при развој на креативноста, осамостојувањето и индивидуалноста. А за да го постигнете […]

Огледалце, огледалце: Како да ја искористите магијата на огледалата

Дали некогаш сте помислиле што сѐ можат огледалата да променат во вашиот дом?  Огледалата нудат можност да се погледнете пред излегување, но тие исто така го разубавуваат просторот во којшто се наоѓаат. Ова често заборавено парче мебел внесува лускуз во вашата соба, ја зголемува светлината и визуелно го проширува просторот.  Но, сѐ ова е возможно […]

Сè што треба да знаете за бокспринг лежаите

За врвна удобност при спиење, на вашето тело му треба квалитетно избран лежај кој нуди комбинација на поддршка, трајност и стил. А кога станува збор за совршениот кревет, бокспринг лежаите имаат долга листа задоволни купувачи и нудат потврдени предности кои би им послужиле на сите кои бараат квалитетен и спокоен сон.  Ако се соочувате со […]

Изберете софа-бед троседи до -30%

sofa-bed

Со толку голем избор на пазарот, тешко е да се најде совршениот софа-бед тросед кој одговара на сите ваши потреби. Ако често пречекувате гости а немате посебна гостинска соба, ваквата гарнитура ќе биде решение на сите проблеми – удобен дневен престој и функционален лежај во едно! Како и при купувањето било каква гарнитура, има многу […]

Краток водич за купување нова гарнитура

Краток водич за купување нова гарнитура

Купувањето гарнитура може да биде голем предизвик – особено кога не сте сигурни што барате. Од изборот на соодветен дизајн до осигурувањето дека ќе одговара на вашиот простор, има многу што треба да се земе предвид кога станува збор за избор на едно од најбитните парчиња мебел во вашиот дом. Нашиот краток водич за купување нова […]