Краток водич за купување нова гарнитура

Краток водич за купување нова гарнитура

Купувањето гарнитура може да биде голем предизвик – особено кога не сте сигурни што барате. Од изборот на соодветен дизајн до осигурувањето дека ќе одговара на вашиот простор, има многу што треба да се земе предвид кога станува збор за избор на едно од најбитните парчиња мебел во вашиот дом. Нашиот краток водич за купување нова […]

Голем роденденски викенд од 6 до 8 октомври

Голем роденденски викенд од 6 до 8 октомври

Овој викенд славиме роденден – 9 години од отворањето на нашиот прв продажен салон во Струмица! По тој повод, октомври е месецот на најголемите и најдобри акции на мебел во нашите салоните низ земјата! Голем роденденски викенд од 6 до 8 октомври! Флаерски производи со најниски цени на пазарот, огромни попусти на ЦЕЛИОТ асортиман дури […]

Клуб маса – освежување кое може да си го дозволите!

Клуб маса - освежување кое може да си го дозволите

Без разлика кој е периодот од годината секогаш бараме освежување кое ќе ја одржи динамиката во домот. Кога сакаме промената да биде брза, лесна и секако, креативна тогаш време е за нова клуб маса. Не бара многу време, ниту пак поголем буџет, а бидејќи е централен елемент на дневната соба, оваа промена значително ќе влијае […]

Три причини зошто да купите аголна гарнитура

Три причини зошто да купите аголна гарнитура

Речиси секој втор дома има аголна гарнитура или барем некогаш во животот поседувал. Постојат бројни причини поради кои се одлучуваме да купиме аголни гарнитури и тоа најчесто нема врска со квадратурата, односно просторот. Треба да ги знаете предностите на аголните гарнитури, за да можете полесно да донесете одлука при купувањето мебел. Затоа, ние ви издвојуваме […]

Славиме две години Алмак Велес

Славиме две години Алмак Велес

Јуни е месецот кога го славиме роденденот на нашиот салон во Велес. Со љубов, посветеност, желба за работа, Home by Almak стана синоним за мебел во Македонија со квалитет, креативни решенија и професионален пристап. Славиме две години Алмак Велес со неверојатно ниски флаерски цени на најбараните производи, големи попусти на целиот асортиман, подароци и изненадувања. Сè […]

Како да изберете перница со подолг век на траење

Како да изберете перница со подолг век на траење

Можеби не сте знаеле, но секоја перница има ограничен животен век, без разлика од каков материјал е изработена. Секако, покрај тоа што по одредено време можат да ја изгубат формата и обликот и да престанат да дават соодветна потпора, проблемот со „рокот на трање” лежи во нешто поопасно. Имено, во текот на спиењето, во перниците […]

Нови модели во производствениот погон на Алмак мебел

Нови модели во Алмак

Некогаш не е потребно да се менува целосниот амбиент во домот или просторијата која има потреба од освежување, доволно е да изберете едно парче мебел кое ќе остави впечаток, во боја која ќе ја донесе саканата промена. Затоа, довербата треба да ја доделите на професионалци кои имаат долгогодишно реноме и традиција во изработката на квалитетен […]

Објавено во Некатегоризирано

Како сонот влијае на физичкиот изглед

Како сонот влијае на физичкиот изглед

Неколку последователни непроспиени ноќи, директно влијаат врз нашиот физички изглед, нашето лице станува побледо, образите ни се воспалуваат, очите ни црвенеат, а подочниците доаѓаат до израз. Се будиме со надуено лице, грчеви во мускулите, создавајќи уморен и непривлечен израз на лицето. Зошто е тоа така и како сонот влијае на физичкиот изглед и дали добриот […]

Како да изберете боја на гарнитура

боја-на-гарнитура

Дали знаете на што треба да внимавате при изборот на боите во вашиот дневен престој? Еве неколку предлози како да изберете боја на гарнитура: Бојата на ѕидот Некои луѓе сакаат гарнитура која одговара на бојата на ѕидот за да направи просторијата да изгледа поголема. Ова е креативна идеја за хармонична шема на бои. Ако купувате […]

Зошто гарнитура со софа-бед механизам?

Немате гостинска соба или резервен лежај, а често пречекувате гости? Погледнете ги нашите модерни и убави гарнитури со напреден софа-бед механизам! Вашиот дневен престој ќе доживее брза трансформација секогаш кога ќе го посакате или ќе имате потреба за тоа! Едноставно – најдобар избор за вашите пари! Кои се двете функции на гарнитурите со софа-бед механизам? […]