10 години Алмак – најдобрите роденденски зделки досега!

Алмак слави една деценија постоење!

10 години од отворањето на нашиот прв продажен салон во Струмица.
10 години ви помагаме да ги претворите живеалиштата во домови.
10 години поставуваме трендови во внатрешниот дизајн.
10 години ви служиме вам и на вашите најблиски.
10 години од остварувањето на нашиот сон. 

За да го прославиме овој голем јубилеј, салоните на Алмак низ Македонија ви ги нудат најдобрите и најголемите акции. А како подобро да го одбележиме нашиот роденден ако не со флаерски производи со најниските цени на пазарот и неверојатни попусти на целиот асортиман? За почеток, Алмак организира специјален роденденски викенд од четврток (5. октомври) до сабота (7 октомври) во продажните салони и недела онлајн (8. октомври). 

Овие 4 дена ќе бидат збогатени со извонредни попусти на асортиман. Ќе најдете:

  • 30% попуст на Јела Јагодина 
  • 25% попуст на Алмак душеци 
  • 20% попуст на мебел од Алмак & СФ 
  • 15% попуст на мебел од Интер Експорт 

За време на роденденскиот викенд ќе може да купите лежаи, аголни гарнитури и плакари со по 40% и 50% попуст, како и регали, столови и маси со по 20% и 30% попуст. 

Но, има уште!

За секоја нарачка над 60,000 мкд, добивате подарок клуб масичка CITY, додека пак за секоја нарачка над 120,000 мкд, ќе ви поклониме душек ПРЕМИУМА крајот на викендот не значи и крај на акциите. Напротив, од 9. октомври па до крајот на месецот, продолжуваме со огромен 18% попуст на целиот тапациран мебел на Алмак, кој ќе важи во сите салони низ земјата (Струмица, Скопје, Велес и Кавадарци). Искористете го октомври и разгледајте ги нашите понуди за кујни, претсобја, дневни и спални.   

Роденденските понуди и попусти ќе бидат достапни и онлајн и на нашите профили на социјалните мрежи, па ако немате можност да ги посетите нашите салони, може да нарачате по најниски цени од комфорот на вашиот дом. 

Ако сепак одлучите да нѐ посетите, добредојдени сте кај нас од понеделник до петок од 08ч до 20ч и во сабота од 08ч до 19ч. 

Алмак ве очекува!

Напишете коментар