Голем роденденски викенд од 6 до 8 октомври

Голем роденденски викенд од 6 до 8 октомври

Овој викенд славиме роденден – 9 години од отворањето на нашиот прв продажен салон во Струмица! По тој повод, октомври е месецот на најголемите и најдобри акции на мебел во нашите салоните низ земјата! Голем роденденски викенд од 6 до 8 октомври!

Флаерски производи со најниски цени на пазарот, огромни попусти на ЦЕЛИОТ асортиман дури и до -35%, подароци, ваучери за секоја нарачка и изненадувања!

Специјалната викенд-акција за одбележување на 9-тиот роденден ќе започне в четврток (6 октомври) и ќе трае до сабота (8 октомври), а попустите ќе продолжат и во недела (9 октомври), онлајн на и www.almak.mk  и на нашите профили на социјалните мрежи!

Кулминацијата на роденденското расположение ќе биде во сабота од 12:00 часот кога од кровот на славеничкиот салон во Струмица ќе бидат пуштени стотици балони кои внатре кријат вредни подароци за посетителите!

Попуст од -25% на сите дневни, спални, претсобја и детски соби од Jela Jagodina и BRW, -20% попуст на асортиманот на Happy House и на Dream by Almak, -15% на производите од Art Invest, -10% на СФ мебел, -5% на Inter Export, за секој нарачан душек подарок 2 перници, -30% на сите теписи, -20% на сите перници и уште многу, многу одлични зделки!

Освен бројните попусти, по повод роденденот ќе делиме и подароци за СЕКОЈА направена нарачка во еден од четирите салони или онлајн!

Славиме роденден и подаруваме – за секое купување во износ над 30.000 денари добивате ваучер од 2.000 денари, а за секое купување во износ над 50.000 денари добивате ваучер од 6.000 денари.

Но, тоа не е сè! Следејќи ги светските трендови, ви подготвивме и САМО ОНЛАЈН роденденска понуда на мебел со екстра попусти која ќе важи за сите оние кои немаат можност да ги посетат салоните и ќе реализираат нарачка преку нашата е-продавница.

Попустите и викенд-акциите ќе продолжат во текот на цел месец октомври и ќе важат во сите салони (Алмак Струмица, Алмак Скопје, Алмак Велес и Алмак Кавадарци) кои може да ги посетите од понеделник до петок од 08-20 часот и во сабота од 08-19 часот.

Алмак – мебел за сечиј дом! Ве очекуваме!

Попуст
Попуст
Попуст
Попуст
Попуст
Попуст
Попуст

 

Напишете коментар