Есенски идеи за уредување на вашиот дом

Немате идеи за уредување на вашиот дом? Многумина ќе кажат дека во пролетта се случуваат најголемите промени, но според нас, есента е вистинското време создадено за промени. Изберете си мебел од Home by Almak чии колекции се љубов на прв поглед!
Ако сакате вашиот ентериер да изгледа софистицирано и гламурозно, морате да посветите поголемо внимание на најпопуларните стилови за секоја сезона.

Во екот на есента, препорачуваме користење на рустични и топли тонови. Мирис на топол чај со цимет и печена тиква и веќе го уживаме чувството на пријатна есен во нашиот дом.

Колку би било идеално да изберете агол Бенс, ултра-модерен, внимателно дизајниран, квалитетно изработен, во штоф Amsterdam – Brown.

 

агол Бенс

 

Одберете различни материјали и текстури за мебелот, но не заборавајте да ги облечете декоративните перници на вашата софа во боите на есента – жолта, портокалова, црвена, зелена. Не заборавајте го мекото и топло ќебенце за попладневна дремка, кое може да послужи како декорација на софата.
Вклучете дрво, тули и тешки материјали во вашиот ентериер, оваа есен.

Дали постои нешто подобро од опуштено седење во домашна атмосфера на удобна фотелја со омилената книга во раце и шолја кафе? Или пак, во омилениот кафе бар или ресторан, удобно потпрени и комплетно релаксирани уживајќи со пријателите? Одберете си фотелја Cosy, во штоф Wilson – Yellow за комплетно опуштање, бидејќи имате право на квалитетен избор на мебел!

 

фотелја Cosy

 

Доколку сакате бојата да преовладува во просторот или сакате на спалната соба да ѝ дадете форма, тогаш решението е бокспринг Лион во штоф Berto – Oker. Овозможете си уживање со секое влегување во вашата спална соба.

бокспринг Лион

Кога ќе го направите вистинскиот избор и ќе се подновите со парче мебел од Алмак. Ви останува само безгрижно да ја пуштите есента да влезе во вашиот дом и да уживате во амбиентот. За подетални информации при нарачките може да добиете директно во нашите салони низ Македонија или на нашата веб страна.

Напишете коментар